vistaverde.hu
4 NAP | 32 ÓRA | 32 KREDITPONT
1085 Budapest József krt. 37-39. 4. em. 28.(51-es kapucsengő)
A 32 órás képzés részvételi díja: 18.000.- Ft/ alkalom / fő
Összesen: 72.000. - Ft/fő
(Áfa: 0%, tárgyi adómentes)
A képzés hivatalos megnevezése: Belső tréner-Tréner
Nyilvántartásba vételi száma: E-000378/2014/B001
A jelen járványhelyzetben nagyobb szükség van a segítő-támogató szakmákra, mint korábbi életünk során bármikor. Ez a megnövekedett felelősség azonban hatalmas terhet ró a szakmabeliek vállára, mely súlynak a cipelése hosszú távon a kiégés szélére sodorhatja a kollégákat. Épp ezért kiemelten fontos most figyelmet fordítanunk pszichés jóllétünkre, s azon technikák elsajátítására, melyek megállítják és akár vissza is fordítják a kiégést.
50 %
50 %
Kutatások sora bizonyítja, hogy a tréningek hatékonysága utánkövetés nélkül meglehetősen alacsony: a résztvevőknek körülbelül a 15%-a építi be mindennapjaiba kapott tudást, azonban utánkövetéssel ezt a számot 85% fölé is fel lehet tornászni.
Ennek a felfedezésnek köszönhetően úgy építettük fel képzésünket, hogy a tréningnapok között a résztvevőknek legyen ideje és lehetősége gyakorolni. A mélyebb megértést a két tréning alkalom között mindig gyakorlati feladatokkal és támogatjuk, melynek hasznosságát és hatását a következő alkalmon megvizsgáljuk.
A 4 képzési nap tehát egy több hónapos fejlődési folyamatnak ad keretet, mely során a résztvevőknek mélyül az önismerete, erősödik rezilienciájuk, vagyis a stresszel kapcsolatos rugalmas megküzdési képességük, valamint a képzés hatására hatékonyabban támogatnak majd másokat, hogy le tudjanak térni a kiégés rögös útjáról.
Bizalomépítés
Minden önismereten alapuló folyamat alapköve a csoporttagok egymás közötti, valamint a csoport és a tréner közötti bizalom kialakítása, amely támogatja a későbbiekben a saját élmény általi elmélyülést a témában.
Stressz jellemzői
Ahhoz, hogy megismerhessük saját stresszfaktorainkat, ismernünk kell a stressz elméleti hátterét.
Eustressz és distressz hatása a teljesítményre
Sokan a teljesítménycsökkenés által veszik észre, hogy tartós stressz alatt állnak, s ez a kiégés hármas tünetegyüttesébe is beletartozik. Épp ezért fontos tisztában lennünk azzal, hogy általánosságban hogyan hat a stressz a teljesítményre, valamint hogy saját életünkben ez hogyan jelenik meg.
Személyiség hatása a stresszre
Ha körbetekintünk ismerettségi körünkben, észrevehetjük, hogy nem mindenkire van ugyanolyan hatással a stressz. Vannak, akikből egy látszólag egészen kis stresszmennyiség is erős stresszreakciót tud kiváltani, míg mások a legextrémebb, váratlanabb és akár a többségnek magas stresszt okozó helyzetekben is nyugodtak tudnak maradni. Érdemes megvizsgálni, hogy mely személyiség, valamint mely környezeti hatások okozhatják ezeket a különbségeket.
A kiégés jellemzői
A prevenció, valamint a kiégés megállításának első lépése a kiégés tüneteinek felismerése saját magunkon és másokon.
Önismeret – azonosulás egy perszónával
Ez a gyakorlat a perspektívaváltás technikájával támogatja, hogy a résztvevők mélyebb önismeretre tehessenek szert, s felismerjék saját életükben a kiégés tüneteit.
Szelfkomplexitás
Ez egy olyan pszichológiai fogalom, mely védőfaktor lehet a kiégéssel szemben. Ennek átemelése a tudattalanból a tudatos gondolkodásba hozzásegíti a résztvevőket a reziliensebb működéshez.
Szerepeink
Szerepeink nagy hatással vannak életünk minden területére, s így a stressz-szintünkre is. Nem mindegy, hogy milyen szerepeinkben szeretnénk megfelelni kötelező jelleggel, s melyek azok a szerepeink, amikre erőforrásként gondolunk. Ez az önismereti rész hozzásegíti a résztvevőket a kiégés elleni küzdelem mélyebb megismeréséhez.
A kiégés fázisai
A kiégés prevenciójához, megállításához vagy visszafordításához tisztában kell lennünk azzal, hogy az adott személy a kiégés mely fázisában van jelenleg.
Kiégés teszt
A résztvevők tovább mélyítik önismeretüket, s egy teszt segítségével beazonosíthatják, hogy a kiégés hármas tünetegyütteséből melyek jellemzőbbek rájuk.
Megküzdési mechanizmusok
Mindenki rendelkezik rá jellemző megküzdési mechanizmusokkal, azonban érdemes ismerni, hogy helyzetfüggően mely stratégiákat érdemes inkább alkalmazni, hogy szituációhoz illően reagálhassunk a különböző stresszhelyzetekre.
Esettanulmányok
A résztvevők ebben a szakaszban átemelhetik elméleti tudásukat a gyakorlatba, s esettanulmányok segítségével gyakorolhatják a kiégés tüneteinek és fázisainak felismerését.
Reziliencia
Ez egy rugalmas ellenállási képesség a stresszel szemben, mely részben velünk született, részben pedig tanulható. Ebben a blokkban megvizsgáljuk, hogy kinél milyen mértékben vannak jelen az életükben a reziliencia faktorok, s hogyan lehetne azokat fejleszteni a továbbiakban.
Kiégés csökkentése a munkahelyen
Az alábbi tényezőket vizsgáljuk meg: motiváció, delegálás, priorizálás
Meditáció, mindfulness, pozitív pszichológia
A résztvevők elsajátíthatják ezen stresszcsökkentő és általános jóllét növelő technikák és szemléletmódok elméleti és gyakorlati alapjait.
A képzés összegzése
Minden képzés egyik legfontosabb része az összegzés, ahol közösen átgondoljuk, hogy mi mindent sikerült elsajátítani a képzési napok során, milyen tanulságokat tudtunk levonni, s milyen lépéseket teszünk majd a továbbiakban az egészségesebb élet felé.
Kérlek add meg az elérhetőséged, hogy kollégánk felvehesse veled a kapcsolatot.